Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, mürtefi lisans eğitimini Erkli Has Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Patronaj ve Teşkilat düzında İstanbul Okumuş Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, yetişek kesimünde marka yapılışu, yönetimi, önemli marka planlaması ve Türkiye’de ilk sefer önemli üniversite kurumlarının Master Franchise konstrüksiyonlanma projesini gerçekleştirmiş ve sükseyla sürdürmektedir. 2006 seneından günümüze denli yetişek kesimünde ocak olarak birgeniş markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En kocaman ideali, bir Türk yetişek markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden saksılayarak cihan geneline yaymaktır.

Yetişek, spor, konuşma, bilimsel alanlarda millî ve uluslararası aktif çtuzakışmalar yürüten KALKO, birgeniş ayak topu, sepet topu çakerübünde riyaset ve yöneticilik yapmıştır. Bir sene riyaset yaptığı dönemde tam 32 sene sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde alan aldığı Kocamançekmece Basketbolspor ise Beko Basketbol Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların huzurı rabıta Türkiye’nin en kocaman özel ekol ve çörek derneği olan TÖDER’de 6 yıldır dümen kurulunda alan almaktadır.

KALKO, yetişek düzında yaptığı sükselı antreimlerden dolayı birgeniş toplantı, vakıf, dergi ve STK tarafından “Senenin Yetişek Methalimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 seneından itibaren kurduğu toplumsal yardımlaşma vakfında yetişek düzında projeler yürütmektedir. Her sene birgeniş öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhum babası Haberci Kalko’nun adını nâkil bir anaokulu ve beş ile beraberinde öğretmenleriçin lojman yaptırıp Milli Yetişek Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde iki çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko